Bu haber kez okundu.

Gelecek Teknolojisinden Gerçek Dünya Gölgesinde Oyunlar

İnsanlar her zaman kendilerini rahat hissettiren dünya malına daha çok anlam yükler. Sevgisini kimi zaman bir radyo da bulur, kimi zaman günümüzde var olan telefon teknolojisinde. Şimdi insanlığı meşgul eden ve rahatlatan üretim, telefon teknolojisi olarak sunulmuştur. Çünkü insanlar başlarını kaldıracak vakti bulamasınlar diye bu ürün tüm dünya üzerinde yaygınlaştırılmıştır.

Bunun sebebi kontrol altına alarak gerçek dünyanın önünde başın eğilmesi ve gözlerin sadece kurulmuş olan dünya gölgesi üzerinde insanların yaşamasının sağlanmasıdır. Sevgiden uzak yaşatılan bir toplum sadece nefsani olan arzuların önünde diz çöker. Bunun oluşması, tüm dünya da yaşayan insanların gerçek dünya gölgesinde fakat teknoloji himayesinde yaşanması yönünde çoğalır.

Güçlü Bir Duruş Sergilemek Adına Teknolojik Rahatlığı Anlamak

Sunulan her bir yeni teknolojik oyunlar, insanları giydikleri kıyafet gibi kavrayarak nereye giderlerse gitsinler onları takip eder. Böyle bir hayatın kazanılması, anlaşılmayan nefes alışverişlerinde hissedilen ılıklık neticesinde oluşan ferahlama tadına benzer. Çünkü insan gerçek dünya gölgesinde kullanmış olduğu oyunlarda ötürü nefes almayı dahi unutur hale gelir.

Güçsüz bir insan kendisini gerçek dünya üzerinde değil, gerçek dünya gölgesinde oyunlar içerisinde rahat hisseder. Akıldan uzaklaşarak istenen düşüncelerin gerçek olmaması, insanı gerçekten düşünür gibi hissettirerek gölge içerisinde vakit geçirmesine yardımcı olur. Bu ise sadece gelecek teknolojisinden oyunlar olarak insanları oyalar ve sonunda ele alarak uzaklaştırır.

Kendisini Gerçekte Hisseden Fakat Gerçekte Olmayanlar

İnsanlar için doğru olan, kendisini nerede hissettiği ve nerede tat aldığıdır. Hisleri üzerinden tatmine ulaşanlar geçici olan anlayış doğrultusunda gerçekliğin ucunu kaybetmiş şekilde yaşamaya devam ederler. Ama bu anlaşılmaz bir şekilde yaşanarak tüm ömrün süsü olarak insanlara güzel görünür.

Gerçekte hissetmek fakat gerçekte olmamak sadece geçici bir süs olarak göründüğünden, zamana bakıldığında çok hızlı akıp gittiği anlaşılır ve yaşlılığın başladığı idrak edilir. Çünkü bu esnada insanlar gerçek olan hayatı anlamaya başlar. Yolun sonu görünmeye başladığı vakit geriye dönüp bakıldığında sadece bir gölge belirtisi göz önüne gelir. Fakat burada her şey oyunlar altında birikmiştir.

Geriye Kalanı Kazanmak İçin Sadece Durup Düşünmek

Harcanan ve yokluğa doğru oyunlar üzerinden geriye kalanı kayboluştan kurtarmak için sadece durup düşünmek gerekir. Koştuğunuzda kalbinizin gerçekten yorulduğunu durduğunuz zaman atışlarından ve nefes almada ki zorluklardan anlarsınız. Kaybedeni geri kazanmak da aynı bu hissin ortağı olarak gerçekleşir.

Sahip olunan duygularla birlikte bir anlık sarsılmanın vermiş olduğu etki, sizleri doğru anlayışa doğru ilerletecektir. Çünkü insan duyguları yok edilmedikçe gerçek dünyasının varlığını er geç anlayacaktır. Düşünmek büyük bir hediye olarak insanlara sunulmuş haritadır. Haritayı kullanarak hazinelere ulaşmanız sizlere mümkün kılınmıştır. Pencerenin perdesini açarcasına gönlünüzü açtığınız anda hiçbir oyun sizi gerçeğinizden alıkoyamayacaktır.

Teknolojik Dünyada Güvenilir Bağların Doğruya Etkisi

Doğru olan insanlık adına sunulmuş edep noktalarıdır. Bu noktaların gerçekleşmesi güvenilir aşamaya gelebilmekten geçer. Ahlak ve saygıyı elinde tutan her bir insan güvenilir kişi olma yönünde ilerler. Kötüye karşı dikkatli, haksızlığa karşı sert ve ahlaksızlığın oluşturduğu çöküşe karşı merdiven koyan kişiler güvenilir kişilerdir. Bu insanlar bu dünyada zafer kazanacak küçük gruplar olacaklar.

Teknoloji denilen insan üretimi gelecekten gelen fikri ve zikri dokunuşlarıyla insanları tutmak için bu 3 yolun önünü kapayacaktır. Kapanması insanların gücüne göre gerçekleşecektir. Dosdoğru ilerleyen doğru iz üzerinde olur. Fakat belirsiz bir düşünce ardında gerçeği kabullenen doğru bilinen doğrusuzluk üzerinde yürür durur.

Gelecek Teknolojisine Karşı Gönülden Gelen İzler

Gönülden gelen izler yaratıldığımızdan itibaren bizlerin yanında bulunan ve ufak dokunuşlarla yol gösteren kalp atışlarının adını söylediği bir kudrettir. İnsanların bu kudretle kendilerini sarması gelecek teknolojisinin gölge dünya oyununa karşı en güzel korunak olacaktır. Akıl eden kişiler verilen bu gücü doğru ve anlamlı olarak kullanabilirler.

Üretilen her bir teknoloji insanlığı güzelliğe itebilir. Fakat anlama yönünde durgunluk yaşayanlar, gerçek irtibat ile birlikte iletişimi kestiğinden bu yolu pek anlayamaz ve gerçekleştiremez. İnsanların yapması gereken en önemli ahlaki yol, gönülden gönüle bağlanma edebini kazanması olacaktır. Çünkü gerçek kullar akıldan gelen sözcüklerden ziyade gönü

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.