Bu haber kez okundu.

EN İYİ ORTAM DEZENFEKSİYONU NASIL YAPILIR?

Salgın hastalıkların yok edilmesi ve ortamların tam anlamıyla temizlenebilmesi insanların sosyal yaşama katılımlarını arttırır. Bu nedenle okul, hastane, restoranlar, cafeler, alışveriş merkezleri gibi sosyal olarak insan katılımının gerektiği alanlardaOK ortam dezenfeksiyonu işlemleri tercih ediliyor. Alanında uzman olan dezenfeksiyon firmasını tercih edilerek her ortam için farklı olarak üretilen OKortam dezenfektanı araçlarıyla tam kapsamlı bir hizmet sağlanır. OKCorona Virüs temizleme hizmeti de sunan dezenfeksiyon firmasındaki uzmanlar bir ön araştırma yapmak için ihtiyaç duyulan ortama gidiyor. Ortamda bulunan araçlar inceleniyor,  uygun çözeltiler ve hangi dezenfekte araçlarının kullanılacağı belirleniyor.

Her Ortam için Farklı Çözüm

Dezenfekte araçları farklı yöntemlerle sterilizasyon işleminin yapılmasını sağlıyor. Örneğin; ışınlama ile sterilizasyon yöntemi ısıyla dezenfeksiyonun mümkün olmadığı alanlarda kullanılabiliyor. Gıda veya ilaç sanayinde sıklıkla kullanılan bu yöntemin haricinde çözeltilerin püskürtülmesi veya ısı yoluyla dezenfeksiyon gibi hizmetler de bulunabiliyor. Işınla dezenfeksiyon hizmetleri genellikle laboratuvar ve hastane gibi ortamların sterilizasyonunda kullanılıyor. Genel olarak insanların sosyal olarak katılım gösterdikleri alanlarda süzme dezenfeksiyon işlemi tercih ediliyor. Ortam dezenfektanı ile süzme işleminde, havada bulunan mikroorganizmaların yok edilmesi sağlanıyor. Süzme ile yapılan dezenfeksiyon işleminde hava üzerindeki zararlı virüslerin, bakterilerin veya mikroorganizmaların gözenekli bir çeperden geçirilerek ayrıştırılması yöntemi kullanılıyor. Bu sayede sadece fiziki olarak insanların dokundukları şeyler değil, aynı zamanda havanın da tam anlamıyla temizlenebilmesi sağlanıyor.

Havanın Tam Kapsamlı Arındırılması

 Son dönemde oldukça yaygın olan Corona virüs nefes ille de ulaşılabilen bir türdür. Bu nedenle dezenfeksiyon işlemlerinde sadece alanların değil, havanın da tam olarak temizlenmesi gereklidir. Firmanın Corona Virüs temizleme hizmetinden faydalanarak kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz. En iyi ortam dezenfeksiyonu için insanlar evlerinde de bir dizi önlem alabilirler. Mikrop öldürücü deterjanlar, sirke ve bilinen diğer geleneksel yöntemler sayesinde yüzeysel bir temizlik yapılabilir. Ancak gözle görülmeyen mikroplar ulaşılamayan alanlarda varlıklarını sürdürmeye devam eder. Bir kişi, ortamdaki bütün alanları en iyi şekilde temizlediğini düşünse de tek bir noktada dahi zararlı bir mikroorganizmanın kalması durumunda üreme yoluyla çoğalarak tekrar tüm ortamı saracaktır. Bu nedenle en küçük evlerden en büyük gökdelenlere kadar her alan için profesyonel dezenfeksiyon firması gereklidir.

Profesyonel Dezenfeksiyon Çözeltileri

Uzman bir ekipten oluşan dezenfeksiyon firmasında kullanılan temizlik malzemeleri perakende satış noktalarında bulunanlardan farklıdır. Özel olarak dezenfeksiyon için üretilen bu çözeltiler profesyonel püskürtme araçları sayesinde insanın elinin ulaşabileceği ya da ulaşamadığı tüm alanların tam anlamıyla stabilize edilmesini sağlar. Dezenfeksiyon işlemleri ısıya ve neme karşı hassas olan tıbbi malzemelerden açık alanda bulunan bankalara kadar her alanda kullanılabilir. Maliyet açısından oldukça avantajlı olan dezenfeksiyon hizmetlerine ulaşmak için internet üzerinden çevrim içi olarak destek almanız da mümkündür. Virüs ve bakteri gibi zararlı mikrobiyolojik canlıların tamamen yok edilmesini sağlayan dezenfeksiyon sistemleri sayesinde ortamda bulunma ihtimali olan tüm zararlı mikroorganizmalar yok edilir.

Dezenfeksiyon İşlemi Sonrası

Dezenfeksiyon işleminden sonra belirli bir süre beklenmesi gerekebilir. Bu süre, ortamda bulunan zararlı canlıların tam olarak yok edilmesinin sağlanması içindir. Belirli bir süre boyunca ortam ile temasın sınırlı olması gerekebilir. Belirlenen süre sonrasında gönül rahatlığı ile ortamlara girerek alanlardaki araçlara herhangi bir şüphe duymadan dokunmanız mümkündür. Her aşaması titizlikle gerçekleştirilen dezenfeksiyon üretiminde tüm temizlik basamakları adım adım kontrol edilir. Son derece pratik olarak gerçekleştirilen yöntemlerde birkaç saat içerisinde işlemler tamamlanır. Bu işlemler insanların ve hayvanların sağlığını korumaya, aynı zamanda corona virüs gibi zararlı mikroorganizmaların yok edilmesine katkıda bulunur.

İşi Uzmanına Bırakın

Dezenfeksiyon hizmeti almadan önce, saha uzmanları yerinde inceleme yaparak ortam sahibine gerekli bilgileri verir. Alınacak dezenfeksiyon yönteminde hangi aletlerin yer alacağı, hangi sıcaklık seviyelerinde uygulama yapılacağı, püskürtme yöntemi kullanılıyorsa uygulanacak basınç ve uygulama süresi önceden bildirilir. Bu sayede ortamın yetkilisi hangi saatler arasında ortamdan uzaklaşacağını bilerek programlarını buna göre yapabilir.

Belirli Sürelerde Tekrarlanmalı

Dezenfeksiyon işlemi bir kez yapıldıktan sonra tamamen bırakılabilecek bir yöntem değildir. Ortamda bulunan partiküller belirli bir süre ortamın dezenfekte edilmesini sağlayacaktır. Ancak dışarıdan gelebilecek bir virüs tehdidi, oluşabilecek problemlerin yeniden ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle dezenfeksiyon uzmanlarının önerdikleri periyotlarda dezenfekte işleminin tekrar yapılması sağlanabilir. Tekrarlama sayesinde ortam sürekli olarak steril kalacaktır. Bu sayede zararlı mikroorganizmalar insanlar arasında yayılmayı kesecek ve hayat bir süre sonra normale dönecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.