Bu haber kez okundu.

Aydınlı Mehmet Hoca’dan tıp dünyasını ayağa kaldıracak çalışma

Uyguladığı alternatif tedavi yöntemleri ve paranormal olaylar karşısında yaptığı başarılı çalışmalarla yerel, ulusal ve televizyon kanallarının gündeminden düşmeyen ünlü Havas Alimi AydınMehmet Hoca, tıp dünyasını ayağa kaldıracak bir çalışmaya daha imza attı.

Özellikle Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bulunan tedavi merkezinin kapısında uzun kuyruklar oluşan ünlü hocanın yaptığı son çalışma şaşkınlık yarattı. 6 yıldır doktorların kendisine koyduğu epilepsi teşhisiyle hayatı kabusa dönen Emrah S. isimli hasta, Aydınlı Mehmet Hoca’nın uyguladığı alternatif tedavi yöntemleriyle hastalıktan kurtuldu.

Süreç, 18 yaşında ‘bayılmayla’ başladı

Giresun’da yaşadığı öğrenilen Emrah S. isimli hastanın, epilepsi (sara) hastalığıyla ilk tanışması 18 yaşında oldu. Edinilen bilgiye göre spor yaptığı esnada bayılan Emrah S., arkadaşları tarafından apar topar hastaneye götürüldü.

Hastanede yapılan kardiyoloji ve dahiliye tetkiklerinde herhangi olumsuz bir bulgaya rastalanamayınca Emrah S.’nin nöroloji servisine görülmesi istendi. Birkaç gün sonra nöroloji servisinden sıra alarak kontrole giden Emrah S.’nin burada  yapılan tetkiklerinde de herhangi tanı konulamadı.

MR ve EEG kontrolleri sonrası psikiyatriye gönderildi

Nöroloji servisinde yapılan MR ve EEG kontrolleri sonrasında herhangi bir tanı koyamayan hekimler, Emrah S.’nin psikiyatri servisine görülmesini istedi. Psikologun yaptığı detaylı inceleme sonrası Emrah S.’ye ‘bipolar bozukluk’ tanısı koyuldu.

Psikolog tarafından kendisine verilen ilaçları kullanma başlayan Emrah S.’nin aradan geçen 15 gün içinde 2 defa daha bayıldığı, bu bayılmaların ilkinin spor yaptığı esnada, ikincisinin de duş yaptığı sırada gerçekleştiği öğrenildi.

İlk nöbetini okulda geçirdi

Doktorların ‘bipolar bozukluk’ teşhisi koyduğu talihsiz genç, okuldan çıktığı esnada yere düşerek titremeye başladı. Arkadaşlarının gözü önünde sara nöbeti geçiren Emrah S.’ye öğretmenleri müdahale etti.

Hemen hastaneye götürülen gencin sara nöbetinde olduğu gibi titreyerek yere düştüğü, vücudunda kasılmalar meydana geldiği ve ağzından köpük çıktığı bilgisi doktorlara aktarıldı.

Tüm kontroller sil baştan

Bir süre önce hastaneye giden ve ‘bipolar bozukluk’ tanısıyla çeşitli ilaçlar verilen Emrah S.’ye aynı doktorlar tarafından yapılan tüm kontroller tekrar edildi. Emrah S.’yi yeniden detaylı şekilde kontrol eden doktorlar psikolojik sara olabileceği yönünde bulgular elde ettiklerini söyledi.

Yapılan kontrollerde epilepsi yönünde bulgulara rastlamayan doktorlar, sara hastalığının fiziksel nedenlerden kaynaklanabildiği gibi psikolojik nedenlerden de ortaya çıkabileceğini söyledi.

Asabi nöbet tanısıyla tedavisine başladılar

Epilepsi benzeri olan ve psikolojik nedenlerden kaynaklanlı nöbet geçirdiği söylenen Emrah S.’ye epileptik nöbet geçirdiği bilgisi verildi. Tedavi takvimi belirlenen talihsiz genç, üst üste yapılan kontrollerden sonra bir dizi ilaç kullanması gerektiği söylenerek evine yollandı.

Nöbetler artarak devam etti

Doktorların kendisine verdiği ilaçları temin eden Emrah S. hiç aksatmadan verilen ilaçları kullanmaya başladı. Hastalığından dolayı ailesinin çok tedirgin olduğunu söyleyen talihsiz genç, “Annem ve babamın geceleri uyumadığını ve beni kontrol etmeye odama geldiğini biliyordum. Bende her an bayılacakmışım veya nöbet geçirecekmişim korkusuyla yaşıyordum” şeklinde konuştu.

Oğlunun hastalığından dolayı hayatlarının kabusa döndüğünü söyleyen Emrah S.’nin babası Hayati S. “Çocuğumuz 18 yaşına kadar gayet sağlıklıydı. Neredeyse doktora bile götürdüğümüzü hatırlamıyorum. İlk bayılmadan sonra hayatımız resmen kabusa döndü. Haliyle canımızdan can gidiyordu. Telefonumuz çaldığında korkuyla açıyorduk. Çok sosyal bir çocuk olmaması nedeniyle nöbetlerinin birçoğunda biz yanındaydık” dedi.

Nöbetler kesilmeyince alternatif aramaya başladılar

Çocuklarının nöbetlerinde herhangi bir düzelme olmaması nedeniyle alternatif tedavi yönünde araştırmalar yaptıklarını belirten Hayati S., “Emrah’a bir poşet dolusu ilaç verdiler. Hem psikolojik destek aldı hem de nöbetleri önlemesi açısından çeşitli ilaçlar kullandı. Kullandığı ilaçlara rağmen senelerce çocuğumuz nöbet geçirmeye devam etti. Çaresiz durumda kaldığımız için nöbetlerin başka sebebi olabilir mi şeklinde arayışa geçtik” dedi.

Haberlerde manevi rahatsızlık kaynaklı olabileceğini izlediler

Sara çeşitlerinden nedeni belirlenemeyenlerin olduğunu televizyonda izledikleri bir programda gördüklerini söyleyen Hayati S., hayatlarının o anda değiştiğini belirtti. Bilindiği gibi Hipokrat olarak bilinen ve tıbbın babası olarak anılan İyon hekimde, saranın manevi sorunlardan kaynaklı olan bir çeşidinin olduğunu kitaplarında yazmıştı.

Bazı doktorlar tarafından kabul edilen ve manevi rahatsızlıklara bağlı olduğu değerlendirilen sara çeşidinde hastaya net bir tanı konulamamakla beraber nöbetlerin de önüne geçilemiyor.

Karadeniz bölgesinde bulunan bütün hocalara gittiler

Çocukları Emrah S.’nin rahatsızlığının üçüncü yılında hoca aramaya başlayan talihsiz aile Karadeniz bölgesinde bulunan ve İslam ilimleriyle ilgilenen hocalara gitmeye başladı. Gittikleri hocaların birçoğu tarafından istismar edildiklerini söyleyen baba Hayati S., “Türkiye’de gerçek hoca bulmakta epey bir zorlandık. Gittiklerimizin birçoğu bizi resmen kandırdı. Hepsi manevi sorunlara bağlı nöbet geçirme hastalığı hakkında bilgisi olduğunu söyledi ama çözüme ulaşamadık” dedi.

Tavsiye üzerine Aydınlı Mehmet Hoca’ya ulaştılar

Karadeniz bölgesinde bulunan ve yaşı ilerlemiş hocaların tamamına yakınının kendilerine Aydınlı Mehmet Hoca olarak bilinen Mehmet Pala’yı önerdiğini söyleyen Hayati S., “Hocaya gitmeye devam ettik. Ancak bir süre sonra iyi niyetli olanlar bize ‘Aydın’da Mehmet var, ondan başka bu çalışmayı kimse yapamaz’ şeklinde tavsiyede bulundu. Biz de araştırdık ve Aydınlı Mehmet Hoca’ya ulaştık” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de yaşayan tek Havas Alimi

Uyguladığı alternatif tedavi yöntemleri, büyü, musallat ve inme gibi konularda yaptığı başarılı çalışmalarla kamuoyunun yakından takip ettiği ünlü Havas Alimi Aydınlı Mehmet Hoca’yı arayan talihsiz aile çocuklarının durumunu aktardı.

6 yıldır hastalıkla mücadele ettiklerini belirten aileden çeşitli bilgiler alan ünlü Alim Aydınlı Mehmet Hoca tarafından ailenin yıldızname ve diğer bakımları yapıldı. Bizzat Aydınlı Mehmet Hoca olarak bilinen Mehmet Pala tarafından yapılan bakım işlemlerinde aile bireylerinin tamamının değerlerinde düşüş olduğu tespit edildi.

‘Büyü mağduru olabilirsiniz’

Ailenin değerlerinin çok düşük olduğunu söyleyen Mehmet Pala tarafından talihsiz aile Aydın’a davet edildi. Hemen aynı gün yola çıkan aile, Aydın’ın Bozdoğan ilçesine gelerek Aydınlı Mehmet Hoca’yla görüştürüldü.

Konuyla ilgili aileye bilgi aktaran ünlü Havas Alimi Aydınlı Mehmet Hoca, epileptik nöbetlerin büyü kaynaklı yaşanabileceğini söyledi. Sara hastalığının adınında Arapça’da yere serme anlamına gelen Sar’e kelimesinden türediğini belirten Mehmet Pala, “Epileptik nöbetler beyinde başlıyor. Beynimizi tamamen kontrol altına alan ve nöron adı verilen milyonlarca sinir hücresine sahibiz. Sinir hücreleri ve bedenimiz arasında elektriksel mesajlar gönderiliyor. Emrah kardeşimizin geçirdiği nöbet esnasında bu elektriksel mesaj gönderme işlemi bozuluyor ve bu da tüm epileptik nöbetlerde olduğu gibi nöbete neden oluyor” ifadelerini kullandı.

Doktor raporlarını görmeden çalışma yapmayacağını söyledi

Aydınlı Mehmet Hoca’nın tedavi merkezine gelen talihsiz aileden ilk olarak doktor raporları istendi. Prensip olarak hastaları önce doktora göndere ünlü Havas Alimi Aydınlı Mehmet Hoca, “Hastalarımızın önce doktora gitmelerini istiyoruz. Modern tıbbın yetersiz kaldığı noktada alternatif tedavi yöntemleri denenmeli” şeklinde konuştu.

Emrah S.’nin doktor raporlarını inceleyen ünlü hoca, doktora gittiklerinden emin olduktan sonra aileye sebebi belirlenemeyen rahatsızlıkların temelinde büyünün yatabileceğini söyledi.

Büyüye bağlı musallat

Emrah S.’nin büyü mağduru olabileceğini söyleyen Aydınlı Mehmet Hoca, “Aileye yaptığımız bakım işleminde değerlerinin çok düşük olduğunu gördük. Bu gibi durumlarda genelde hanenin üzerinde etki oluyor. Yapılan büyünün çeşidine göre aile bireylerinden bir veya birden fazlasında bu tip semptomlar görülebiliyor” dedi.

Büyü bozma çalışması yapıldı

Suriye, Mısır ve birçok Ortadoğu ülkesinde çocuk yaştan itibaren Havas ilmi eğitimi alan Mehmet Pala tarafından talihsiz aileye yapılan büyünün bozulması yönünde çalışma yapıldığı öğrenildi. Aileden Aydın’dan ayrılmadan hazırlanan malzeme listesini temin etmelerini isteyen Aydınlı Mehmet Hoca, yaptığı yakım ve okuma çalışmasıyla 41 gün içerisinde sonuç alacaklarını söyledi.

Memleketlerine döndüler

Aydınlı Mehmet Hoca’nın asistanları tarafından kendilerine verilen aktariye ürünlerini temin eden aile, memleketlerine dönmek üzere Bozdoğan’dan ayrıldı. Aydınlı Mehmet Hoca’yla hemen hemen hergün görüştüklerini söyleyen Hayati S., “Hocamızla hemen hemen hergün görüşme yaptık. Kendisi bizden sabırlı olmamızı ve 41 günü mutlaka beklememiz gerektiğini söyledi. Bize verdiği talimatları evimize döndüğümüzde yerine getirdik. 41 günlük bekleme süresinde sadece iki defa nöbet geçiren oğlumuzun psikolojisinde de anormal bir düzelme gördük” ifadelerini kullandı.

İki ay sonra yeniden Aydın’a geldiler

Geçtiğimiz hafta Aydın’a gelerek Aydınlı Mehmet Hoca’yı ziyaret eden talihsiz aile 41 günün bitmesinden itibaren hiçbir şekilde baygınlık veya nöbet yaşamadıklarını söyledi. Mehmet Pala’ya teşekkür eden baba Hayati S., “Bugüne kadar hiçbir şekilde nöbet yaşamadık. Aydın’a gelirken içimizde büyük bir umut vardı. Düşünsenize hocaya gidiyorsunuz ve o hoca size başka bir hocayı öneriyor. Herkes bize Aydınlı Mehmet Hoca’yı önerince zaten başarılı olacağımızı anlamıştık. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadık ancak oğlum kendini iyi hissettiğini söylüyor. Bize büyü yapılacağı aklımızın ucundan geçmezdi ama yapılmış” dedi.

‘Herşeyim Aydınlı Mehmet Hoca’nın olsun”

İnternet Haber Ajansı muhabirine konuşan Hayati S., “Neyim var neyim yoksa Aydınlı Mehmet Hoca’ya feda olsun. Benden ne isterse kabulümdür. Allah ondan razı olsun. Yaşamayana kolay gelir ama biz ne yaşadığımızı çok iyi biliyoruz. Hayatımız durma noktasındaydı buraya geldiğimizde. Şimdi tarifsiz bir huzur ve mutluluk var” dedi.

Aktariye ürünleri haricinde giderleri yok.!

Aydınlı Mehmet Hoca tarafından yapılacak manevi çalışmada kullanılacak aktariye malzemeleri dışında herhangi bir giderlerinin olmadığını söyleyen Hayati S., “Burada bizden temin etmemizi istedikleri ürünleri aldık. Onun haricinde kimse bizde para talep etmedi. Bu bile buranın şifa merkezi olduğunun kanıtıdır. Hocamıza hep para konusunda sorular sorduk ama kendisi ‘Önce hastalıktan kurtulalım’ şeklinde cevap verdi. Yeniden Aydın’a geldiğimizde hocamıza gönlümüzden geçeni vermek istediğimizi söylesekte olumlu bir yanıt alamadık” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ARİF KINLI 5 yıl önce

HOCAM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN...

Avatar
Leyla isik 4 yıl önce

Boğazımda nodül var çok ateş yapıyor nasıl tedavi alabilirim

Avatar
Nur 3 yıl önce

Hocam numaranız