Antalya’da Yetkisiz Saç Ekimi Yapan 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

Antalya’nın Kemer ilçesinde, yetkisiz saç ekimi yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli, sağlık müdürlükleri tarafından …

Antalya’nın Kemer ilçesinde, yetkisiz saç ekimi yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli, sağlık müdürlükleri tarafından mühürlenen poliklinikte faaliyet gösteriyordu. Operasyonda tıbbi malzemelere el konularak, halkın sağlığı koruma altına alındı.

Antalya’nın Kemer ilçesinde, yetkisiz saç ekimi yaptıkları iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı. Göynük Mahallesi’nde faaliyet gösteren özel bir poliklinikte gerçekleşen olay, İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyonla sonuçlandı. Operasyon kapsamında E.A. ve O.Ç. isimli şüpheliler yakalandı.

Poliklinikteki Yetkisiz Faaliyetlere El Konuldu

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Göynük Mahallesi’nde bulunan özel bir poliklinikte yetkisiz saç ekimi yapıldığına dair aldıkları bilgi üzerine harekete geçti. Gerçekleştirilen operasyonda, E.A. ve O.Ç. gözaltına alındı. İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından “yetkisiz sağlık hizmeti vermek” suçlamasıyla mühürlenen poliklinikte, acil müdahale, dinlenme, saç yıkama alanı ve ameliyathanede bulunan tıbbi malzemelere el konuldu.

Sağlık Müdürlükleri Harekete Geçti

Yetkisiz sağlık hizmeti verildiği iddiasıyla mühürlenen poliklinikteki operasyon, İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin koordinasyonunda gerçekleşti. Sağlık yetkilileri, halkın güvenliği ve sağlığını tehdit eden bu tür faaliyetlere karşı etkin bir şekilde mücadele ediyor.