Bu haber kez okundu.

ANTALYA’DA SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI

Saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyen yerli ve yabancı hastalar Antalya’yı tercih ediyor. Türkiye’nin saç ekimi konusundaki başarısı Antalya’yı da etkiledi. Artan talep üzerine yeni açılan saç ekimi merkezleri, Antalya’nın saç ekimi turizmi konusunda önünü açtı.

Ortadoğu, körfez ülkeleri ve Avrupa’dan gelen turistler, sağlık turizmi ve özellikle saç ekimi için İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Antalya’da saç ekimi için tercih edilen şehirlerarasında yerini aldı. Antalya’da yeni açılan merkezlerin sayısı da artarken Antalyalılar da saç ekimi için şehir değiştirmek yerine Antalya’da var olan seçenekler arasından saç ekimi yaptırabilirler. Peki, Antalya saç ekimi yaptırmak için uygun bir şehir mi?

Sağlık ve benzeri ihtiyaçların giderilmesi konusunda İstanbul gibi kozmopolit şehirlerin çok daha avantajlı olduğu düşünülmektedir ancak bu düşüncenin doğru ve yanlış tarafları vardır. Türkiye’nin büyük şehirleri arasında yer alan Antalya, birçok anlamda kendine yetebilen güçlü bir şehirdir. Turizm’den sonra sağlık konusunda da tercih edilmektedir. Saç ekiminin son 10 yılda yaşadığı değişim ve gelişme Antalya saç ekimi açısından da fark edilir nitelikte olmuştur. Bu süreçte sayıları artan saç ekimi merkezleri, dünya standartlarını takip etmeye başlamış, başarılı doktorların yaptığı saç ekimi operasyonlarının sayıları da artmıştır. Antalya’da yaşayan kişiler, saç ekimi operasyonunu gönül rahatlığı ile kendi şehirlerinde yaptırabilmeye başlamıştır. Antalya'da saç ekimi merkezleri ve fiyatları konusunda hasta memnuniyetini üst düzeyde tutmayı başarmış ve özellikle son yıllarda saç ekimi için tercih edilen şehirler arasına girmiştir.

Antalya’da Saç Ekimi Merkezlerinin Sayıları Artıyor

Saç ekimi operasyonlarının uygulanma şekli kolaylaştıkça, tüm dünyada olduğu gibi Antalya’da da saç ekimi konusuna ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Antalyalıların dışında çevre il ve ilçelerden de saç ekimi operasyonu için şehre gelenler, buradaki çeşitli saç ekimi merkezleriyle görüşerek kendileri için uygun olan en iyi seçeneğe karar vermektedir. Alternatiflerin artması, hizmet kalitesini ve hastaların tercih imkanlarını genişletmektedir. Son 3-5 yılda açılan saç ekimi merkezleri Antalya’ya dışardan sağlık için gelen turistlerin sayısını da arttırmıştır.

Sağlık Bakanlığı tarafından sık sık denetlenerek kontrol edilen saç ekimi merkezlerinin sayısındaki artış, hastanın daha rahat bir şekilde saç ekimi merkezi seçmesine sebep olur.

Saç Ekimi Merkezi Seçerken Dikkat…

  • Saç ekimi operasyonları Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı saç ekimi merkezlerinde ve doktor tarafından gerçekleştirilmesi gereken cerrahi bir uygulamadır.
  • Saç ekimi merkezi seçerken, merkezin gerekli izinlere sahip olduğundan emin olunmalıdır. Sağlık Bakanlığı ekiplerince yapılan denetimlere rağmen izinsiz merkezlerin ortaya çıkabildiği dikkate alınmalıdır.
  • Saç ekimi yalnızca tıp doktorları tarafından yapılabilecek bir işlemdir.
  • Alternatif saç ekim merkezlerini ziyaret etmek, referanslarını görmek saç ekimi merkezi seçiminizi kolaylaştıracaktır.
  • Türkiye’nin sıcak güney sahilinde yer alan Antalya’da saç ekimi yaptırmak için sonbahar- kış aylarının tercih edilmesi gerekmektedir. Kış mevsiminde saç ekimi operasyonu yaptırmak özellikle Antalya, İzmir gibi ılık iklime sahip şehirlerimiz için oldukça uygundur ancak yazın sıcağında ekim yapılan alanı korumak gerekeceğini unutmayın.

Yeni Yöntemlerle Başarı Oranı Yükseliyor

Saç ekimi 2002 yılında saç köklerinin tek tek alınmasını sağlayan FUE tekniğinin bulunmasının ardından altın çağını yaşamaya başlamıştır. Saç ekimi başarı oranları artmış, tek tek toplanarak ekilen kıl kökleri canlılığını yitirmeden yeni ekilen alana adapte olarak büyümeye başlamıştır. FUE kadar köklü ve önemli değişiklikler olmasa da bu 15 sene içerisinde de saç ekimi teknolojisi açısından yeni medikal aletlerin çıkması, uygulamayı ve iyileşmeyi hızlandıracak, kolaylaştıracak araştırmaların yapılmasıyla saç ekimi operasyonlarının başarısında artış meydana gelmektedir.

Dünyadaki ve Türkiye’deki saç ekimi açısından yapılan sempozyumları, yenilik ve gelişmeleri takip eden saç ekimi merkezleri,  dünya standartlarında yaşanan gelişmelerin Antalya’ya da gelmesi sağlamaktadır. Günümüzde Antalya’daki saç ekimi merkezleri hem doktor hem de gerekli standartları sağlama açısından gerekli yeterliliğe gelmiş ve ötesine geçerek yurtdışından saç ekimi operasyonu yaptırmak için yabancı hastaları ülkemize çekebilen şehirlerimiz arasına girmiştir.


SAÇ EKİMİ BİLGİ PORTALI

https://www.sacekimleri.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.