Günün haberleri   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle  Üye Ol    Şifremi Unuttum
Hava Durumu
ANTALYA 
32 / 26
ANA SAYFA GÜNDEMBELEDİYELERBÖLGEPOLİTİKAMAGAZİN-YAŞAMSPORSAĞLIKYEMEK TARİFLERİTURİZMEĞİTİMKÜLTÜR-SANATEKONOMİSEKTÖR
 
Menderes Türel projelerini tanıttı
Menderes Türel projelerini tanıttı
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, "Esnafın, üreticinin sıkıntılarına çare olmak istiyorum. Antalya'da herkes kazansın mutlu olsun istiyorum" dedi.
 
9 Mart 2014 - 15:48

AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, 11 başlık altında topladığı projelerinin tanıtımını yaptı. Türel'in projelerinde, turizm işçilerine ev, köylüye ücretsiz sulama suyu, esnaf için festival ve turistin kent merkezine getirilmesi, Kepez'e deniz getirilmesi ve Boğaçayı Projesi dikkati çekti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel'in proje tanıtım toplantısı Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde Ekomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzekareci Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla yapıldı. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Muratpaşa Belediye Başkan adayı Cihan Bulut, Konyaaltı Belediye Başkan adayı Remzi Sadi, ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Türel, vizyon projeleriyle Antalya'yı uçuşa geçireceklerini belirterek, 30 Martta hasretin biteceğini söyledi.
30 Mart'ta Antalya için yeni bir gün olacağını ifade eden Türel, Antalya için yeni bir istiklal mücadelesi, yeniden bir şahlanış günü olacağını dile getirdi.

"KAYBEDİLECEK BEŞ YIL DAHA YOK"
Antalya aşkı ve sevdası ile hizmet ettiklerini kaydeden Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz görevi bırakınca Antalya geride kaldı. Antalya durgunlaştı, ağırlaştı. Adeta durduğu yerde yaşlandı. Antalya'nın kaybedecek bir 5 yılı yok. Antalya durunca Türkiye durur. Antalya'da esnafın, üreticinin sıkıntılarına çare olmak istiyorum. Antalya'da herkes kazansın mutlu olsun istiyorum."

"ANTALYA'DA YATIRIM YOK"
Esnafın yeterince kazanamadığını vurgulayan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Turist şehir merkezine gelmiyor. Turizm çalışanı 4-5 ay işsiz yeterince kazanamıyor. Turizm durunca ticaret duruyor. Kışın hava kirliliği var. Trafik çilesi var. Karanlık caddeler var. Şimdi akşamları şehir merkezinde insan var mı? Malesef yok. Biraz yağmur yağınca göl olan caddeler var. Bugün Antalya'da hükümetin Menderes Türel'in yatırımları var. Belediyenin park, peyzaj, çiçek, böcek dışında hiçbir yatırımı yok. Antalya'nın çalışan belediye başkanı var mı? Malesef yok. Hükümet Antalya'ya son 10 yılda 14 milyonluk yatırım yaptı."
Türel, 2B meselesinin CHP'nin tüm engellemelerine rağmen çözüme kavuşturulduğunu hatırlattı.

"AZ LAF ÇOK İŞ"
2004 -2009 yılları arasında Antalya'ya yatırım yağmuru olduğunu vurgulayan Türel, sözlerine şöyle devam etti: "Kaleiçi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Parkı, köprülü kavşaklar, arıtma tesisi, ağaçlandırma yeni yolların hepsi bizim dönemimizde oldu. Bizim sloganımız, 'Az laf çok iş' oldu. Son beş yılda yalan, dolan, iftira, kavga nedeniyle CHP'liler Antalya'ya hizmeti unuttu. Fırsat bulduklarında lay lay lom az iş çok laf oldu. Biz çalıştık şantiyelerden çıkmadık biz. Biz hizmet yağmuru yağdırdık. Bunlar yalan rüzgarı yağdırdı. Çirkinlikle, çamurla kazandılar. Beceriksiz insanlar zayıflıklarını yalan ve iftira ile kapatır. Borç konusunda tamamen yalan söylediler. Projeleri noktasında hâla yalan söylüyorlar. Bizim yaptıklarımızın üzerine 3 kaldırımla beş yıl geçirdiler. Peşkeşlikte partizanlıkta sizin elinize su dökemeyiz. Konyaaltı sahili için orada ne peşkeş çektiğinizi herkes biliyor."

"LAY LAY LOM BELEDİYECİLİĞİ"
Antalya'nın lay lay loma ihtiyacı olmadığını belirten Türel, şunları söyledi: "Antalya'nın hizmete ihtiyacı var. Zaten 5 yıl Ağustos böceği gibi çalıp oynadınız. Size çalıp oynayın diye halk oy vermedi. Ağustos böceği yazın oynar, kışın aç kalır. İşte siz çalıp oynarken Antalya'nın geleceğini çaldınız. Kavga etmekten, hizmet üretmeye zaman bulamadınız. 5 yılda Antalya'nın geleceğini çaldılar. Kavga edip Batı Çevre Yolunu unuttular. Eğlenceye, reklama 50 milyon lirayı buluyor, Batı Çevre Yolu için param yok diyor. İşçi maaşlarının zamanında ödenmesinde de param yok diyor. Bu memlekete hizmet etmediniz. Ağaç dikseydiniz, oda mı parayla. Sivrisinekle bile mücadeleyi beceremediniz. Eğlenceye parayı buluyor. Sıkılınca ben lay lay lom belediyeciliğine devam edeceğim diyor."

"HAYASIZCA AKIN BAŞLATTILAR"
Tescilli darbecilerin beş yıl önce de birilerinin emrinde organize işler yaptığını anlatan Türel, sözlerine şöyle devam etti: "Bugün başkalarının emrinde organize işlere girişiyorlar. Dün laik geçiniyorlardı. Bugün tam tersini söylüyorlar. Yalan ve iftira ile seçim kazanma peşine düştüler. Dün Amerika'ya karşıydılar bugün ABD'nin vagonu oldular. Antalya ve ülkenin planlarını ülkenin okyanus ötesinden yapıyorlar. CHP'li kardeşlerim bunların asıl yüzünü ya öğreniyor ya da öğrenmekte. Bu darbeciler bugün yeniden bir olup hayasızca akın başlattılar. Adnan Menderes, Turgut Özal'a yaptıklarının aynısını yapıyorlar. Bu millet efendilere boyun eğmeyecek bir kez daha yeter söz milletindir diyecek. O nedenle istedikleri yalanları söylesinler iftirayı atsınlar. Bu tezgahçılar, bu tuzakçılar bir kez daha bu milletin iman dolu göğsüne çarpacaktır. Türkiye ve Antalya buna geçit vermeyecek. Antalya siyasi emellerin oyuncağı, sıçrama tahtası olmak isteyenlerin, vizyonsuz partizanlık yapan, ideolojik belediyecilik yapanlarla yola devam etmeyecek. Antalya bizimle durmayacak, Antalya koşacak."

"KATILIMCI BELEDİYECİLİK MODELİ"
Dürüst şeffaf ve katılımcı yönetim modelini uygulayacaklarını dile getiren Türel, şöyle konuştu: "Antalya'da hayat kalitesi gelişecek, ticaret, turizm ve tarım zenginlik ve kalite gelecek. Antalya huzur ve sevgi, saygı şehri olacak. Antalya'nın arzularına saygı göstereceğiz. Projeleri halk oylaması ile tek tek soracağız. Antalya tarih ve kültür başkenti olacak. İnsan odalı hizmet olacak. Tarım, turizm ve şehircilikte yeniden kalkınma gelecek."

"KÖYLÜ SULAMADA PARASI ÖDEMEYECEK"
Türel, 11 maddede topladığı projelerinden ana başlık olarak şunları söyledi: "Boğaçayı Projesi ve Kruvaziyer Limanı ile Konyaltı canlanacak. Turizm emekçilerin hepsini bu dönemde ev sahibi olacak. Esnaf dostu belediye olacağız. 5 yıldızlı şehir merkezi projesi ile esnaf için toplu iş merkezleri, alışveriş festivalleri yapılacak. Köylü dostu belediye olacağız. Tarıma yüzde yüz destek projesi ile üretici devletten yardım beklemeyecek. Biz üreticinin ortağı olacağız. Ayakları yere basan vaatlerle karşınıza geliyoruz. Bizim vaatlerimiz gerçekçi vaatler olur. Sulamada, sulama birliklerinin ve kooperatiflerinin enerji masraflarını Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayacağız. Elektrik parası ödemeyecek. Enerji maliyeti olmadan tarım alanlarını sulayabilecek. Köy turizmini başlatacağız."

KEPEZ'E DENİZ GELECEK
Ana yollar açacaklarını dile getiren Türel, şunları söyledi: "Trafik kaliteli ve güvenli olacak. Belediye imar sorununu halletse hükümet çoktan Batı Çevre Yolunu çözmüştü. Göreve geldiğimizde 6 ay içinde Batı Çevre Yolu hizmete girecek. Biz söyledik mi yaparız. Yeni kavşaklarla tıkanıklığı çözeceğiz. Aktarmalı toplu ulaşım tarihe karışıyor Raylı sistem vatandaş isterse yapacağız. Büyük projeleri vatandaşımıza soracağız. Yaya güvenliği önceliğimiz olacak. Hızlı trenin hızlanması için çalışıyoruz. Antalya yeşil ve mavi olacak. Antalya'yı doğa ile buluşturacağız. Kepez'e 150 dönüm su parkı, 6 büyük kent ormanı yapacağız. Kepezli artık denize gitmeyecek, denizi ayaklarınıza getiriyoruz. Antalya'da 1 milyonun üzerinde ağaç diktim. Hedefimiz 10 milyon ağaç dikeceğiz. Yeşil Antalya yapacağız. Doğan her çocuğun bir ağacı olacak. Acısu, Kopak ve Aksu çaylarına marinalar yapacağız."

"KALKINMA HAMLESİ"
Antalya'nın huzurlu ve sağlıklı bir kent olacağına değinen Türel, "Kadınlara iş ve kreş imkanı sağlayacağız. Okullarda eğitime destek vereceğiz. Şehir ve köyde evde sağlık hizmetleri olacak. Antalya sporun başkenti olacak. Stadyumu geciktirerek Antalya'ya zarar verdiler. Sporcu bir gençlik yetiştireceğiz. Antalya bu dönem her spor dalında yeniden yükselişe geçecek. Antalya tarih ve kültür başkenti olacak. Tarih ve kültür merkezlerimize sahip çıkacağız. Yeni müzeler kurup tarihi evleri restore edeceğiz. Yörük festivalini biz yapacağız. Altın Portakal'ı yeniden dünya starları ile buluşturacağız. İlçelerde kalkınma hamlesi başlatacağız. Haller, otogarlar yapacağız. Antalya temiz ve çevreci bir il olacak. Evlere, seralara doğalgaz girecek."

"KARINCA OLACAĞIZ"
Güçlü ve tecrübeli bir kadro ile göreve geldiklerini kaydeden Türel, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu projeler Antalya'nın kanatları, Antalya'nın uçacağı projeler olacak. Biz söz verdik mi yaparız. Biz, Ağustos böceği değil, karınca olacağız. Büyük hedefleri ancak, büyük ve tecrübeli ekipler başarabilir. Artık söz bitti. Şimdi az laf çok iş zamanı."
Türel'in projelerinin slaytı gösterildi.

 

İHA

İnternet Yayın Editörü Batuhan ÜLKER

Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
  Toplam yorum 3   Onay bekleyen 1  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 
Üye girişi yapmadınız. Misafir olarak yorum ekleyebilirsiniz.
Misafir
15 Mart 2014 Cumartesi 17:15
Sayın Türel yatırım yok fabrika yok demiş kendisi ne yatırımı yaptı ki! Alt geçit, üst geçit ve tranvay dışında ne üretebilir?
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş
Misafir
11 Mart 2014 Salı 17:01
sayın türel ağustos böceğinin ömrünün kısa olduğunu ve kışın yaşamadığını bilmiyor herhalde. Kim işe alıyor içi boş danışmanları bilmemki.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş
Misafir
9 Mart 2014 Pazar 21:23
KÖYLERİN SULAMA KOOPERATİFLERİ 12 YILDIR HAZIR SUYU DAĞITMANIZI BEKLİYOR.SİZE NASIL İNANALIM ? DÖŞEMEALTI KÖYLÜLERİ ADINA BİR KÖYLÜ.
Katılıyorum  Katılmıyorum  
Puan verilmemiş
  Bu kategorideki diğer haberler


Ekonomi zirvesinde Ali Babacan-Yiğit Bulut gerilimi

Başbakan yardımcısı Ali Babacan Antalya'da

'Biz 16 Aralık'a kadar yanlış düşünüp 17 Aralık'ta farklı düşünmedik'
»  Yeni ses kayıtları çıkacakmış; korkmuyorum
»  Bakan Zeybekci, Bunlar satılmış maşa
»  Başbakan Erdoğan Gülen'e gönderme
»  Başbakan koruma müdürüne sert çıktı
»  Menderes Türel otobüs esnafını dinledi
»  Bakan sulama göletinin temelini attı
»  Çavuşoğlu, Türkler uzmanlaştı
»  Erdoğan dünya basınında!
»  'Uzun adam, bunu en iyi hak eden bir insandı'
»  AK Parti'li Recep Barut karadenizlilerle bir araya geldi
»  Bakan Taner Yılmaz dinlenme açıklaması
»  AKP il başkanı Köse 'Antalya'nın su sorunu çözüldü'
»  Menderes Türel'den köylüleri sevindirecek
»  Akaydın iktidara yüklendi
»  AKP'li aday Cihan Bulut'tan Atatürk anıtı sözü
»  Hakan Tütüncü'den proje tanıtımı
»  Çavuşoğlu turizm fuarı ziyaretinde
»  AKP'li Cihan Bulut müteahhitlerle buluştu
»  AK Parti'ye spreyli saldırı
»  Recep Tayip Erdoğan'dan açıklama
»  Erdoğan'dan liderleri kızdıracak ifade
 
      Eyüphan Öz
      İsmail ÖZ
      Osman GÜLEŞİR
      Metin DOĞAN
      Sedat AKÇA
      Şuleşan DEMİR
      Dr. Sabiha Nevin İslâm
      Cengiz Savaşeri
      Uzm.Psikolog Şebnem AKI
      Ulaş ELİBOL
      By HAYDN
      Selahattin YETGİN
      İbrahim YÜKSEL
TBMM'de Antalya'yı temsil eden milletvekillerinin çalışmalarından memnun musunuz?
Evet
Hayır
Takip etmiyorum
 Sonuçları göster   
21/12/2013 18/12/2013
01-03-10-17-26-49 09-20-22-30-34-06
 
         
 
RSS

Add to Google
Gundemantalya.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Gündem Antalya sorumlu tutulamaz.