Bu haber kez okundu.

Beylikdüzü İngilizce Kursu İle Sınavlara Hazırlık

Kamu kurumlarında görev alabilmek, üniversitede kadro alabilmek ve yurt dışında eğitim alabilmek gibi nedenler için gereken yabancı dil sınavlarına hazırlanma noktasında İngilizce kurslarına katılma gereksinimi bulunur. Alınan bu kurslar kapsamında adaylara sınavlarda yöneltilen farklı soru tipleri ve konularla ilgili olarak İngilizce öğretiminde ayrıntılı bir şekilde gramer, okuma, anlama ve konuşma eğitimi verilir. Bu sayede adaylar sınavlar sırasında daha pratik ve bilgili bir şekilde soruları çözme şansını elde ederler. Hazırlanan beylikdüzü ingilizce kursu programları farklı sürelerle öğrencilere verilen programlar dahilinde; temelden başlayan gramer yapısı ile birlikte dilin tüm ayrıntılarıyla doğru bir şekilde öğrenilmesini sağlamaktadır.

Bu kurslara katılan adaylar farklı derecelerde İngilizce bilgisine sahip olduklarından dolayı her aday için farklı derecelerde kurs programları düzenlenmektedir. Bu dereceler arasında başlangıç derecesinden en üst dereceye kadar sıralanan programların her birinde gramer, konuşma, anlama, yazma ve dinleme etkinlikleri farklı düzeylerde verilmektedir. Bu kapsamda düzenlenen kursların dereceleri ilköğretim, lise, üniversite ve üniversite üstü öğrenciler için farklı olmaktadır. Tüm öğrenciler için de uygulanan beylikdüzü ingilizce kursu programlarında farklı süreler kullanılarak eğitimlerin tamamlanması sağlanır. İlerleyen yaşlarda kamu personeli olarak veya iş dünyasında yer alan adayların İngilizce sınavlarına hazırlanması veya İngilizce öğrenmesi amacıyla verilen kurslarda seviyeleri belirlendikten sonra kurs programlarına alınırlar.

Her Seviyede Beylikdüzü İngilizce Kursu İmkanları

Eğitim durumları ve iş durumları hangi seviyede olursa olsun beylikdüzü ingilizce kursu programlarına başvuran adaylar için farklı seviyelerde İngilizce eğitimleri verilebilmektedir. Bu eğitimlerde temel amaç gramer yapısının doğru bir şekilde öğrenilerek İngilizcenin aktif olarak günlük hayatta ve iş hayatında kullanılabilmesinin sağlanmasıdır. Eğitimler kapsamında öğrencilere okuma programları düzenlenmesi sayesinde okudukları İngilizce metinleri tam bir şekilde anlamaları ve bu sırada birçok kelime öğrenerek kelime hazinelerini genişletmeleri imkanı verilir. Diğer taraftan kurslarda yapılan konuşma etkinlikleri sayesinde öğrenilen İngilizcenin daha pratik bir hale getirilmesi sağlanır. Karşılıklı anlama ortamının sağlanması sayesinde dil bilgisinin yurt dışında dahi olsa çok rahat bir şekilde yeterli olması sağlanır.

Her seviyede bulunan beylikdüzü ingilizce kursu adayları için düzenlenen programlar başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar değişen şekillerde uygulanmaktadır. Türkiye genelinde uygulanan İngilizce sınavları olan TOEFL, YDS ve IELTS gibi sınavlara hazırlanma noktasında öğrencilere genel olarak bilgiye dayalı ve okuma-anlama noktasında faydalı olan farklı uygulamalar içeren kurslar düzenlenmektedir. Düzenlenen kursların dereceleri aşağıdaki şekilde değişmektedir.

  • Yeni başlayan adaylar için başlangıç seviyesi olarak Elementary kursu,
  • Bir üst seviyede Ön-orta anlamına gelen Pre-intermediate seviyesindeki İngilizce kursları,
  • Orta seviyede bulunan İntermediate İngilizce kursları,
  • Orta seviyenin bir üstü derecede bulunan Upper-intermediate İngilizce kursları,
  • Son olarak en üst seviyede bulunan Advanced İngilizce kursları bulunmaktadır.

Daha Fazla İş İmkanı İçin Beylikdüzü İngilizce Kursu

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra iş dünyasına giriş yapmak isteyen kişilerin yabancı dil bilgisine sahip olması, iş bulma noktasında şansını daha fazla arttırmaktadır. Dünya genelinde en çok tercih edilen yabancı dillerden biri olan İngilizce dili ülkemizde de birçok işveren tarafından adaylarda aranan bir niteliktir. İş dünyasında geçerli olabilecek seviyede İngilizce eğitimi alabilmek için üniversite mezuniyetinden sonra beylikdüzü ingilizce kursu programlarına katılan adaylar dil bilgilerini daha üst seviyeye çıkarabilirler. Özellikle yurt dışı bağlantılı olarak çalışmalar yapan firmalar tarafından üst seviyede konuşma ve dinleme becerilerine sahip olan adaylar aranmaktadır. Bu nedenle alınan eğitim programlarında konuşma ve dinleme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla etkinlikler yapılan kurslar daha fazla tercih edilmektedir.

İş dünyasında yer alabilmek için İngilizce öğrenmek isteyen adaylar tarafından katılan kurslarda adaylara her seviyede İngilizce kursu verilebilmektedir. Genel olarak beylikdüzü ingilizce kursu programlarına üniversite mezunu adayların katılması noktasında üst düzey İngilizce eğitimi verilir. Yurt dışında çalışma imkanlarına sahip olmak isteyen adaylar için de İngilizce kursu verilmesi mümkün olurken bazı kurs programlarında ana dilde eğitim verebilen yabancı eğitmenlerden faydalanılmaktadır. Bu eğitmenler sayesinde hem birebir eğitim verilirken hem de eğitim içerisinde karşılıklı konuşma, dinleme ve anlama uygulamaları yapılırken birebir olarak İngilizce konuşulması mümkün olduğundan dolayı eğitimler daha etkili olmaktadır.

Kaynak: https://britishculture.com.tr/

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.